در خبرها

Press conference by Mr. Ahmed Shaheed, Special Rapporteur on the situation of human rights in Iran

در خبرها, کار دکتر شهید

احمد شهید در مصاحبه با روزآنلاین: وضعیت حقوق بشر در دولت روحانی تغییری نکرده

روزآنلاین – آرش بهمنی: گزارش‌های احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران سالهاست مورد حساسیت دستگاه قضایی جمهوری اسلامی است اما این باعث نشده او مسیر خود را تغییر دهد؛ او از شیوه‌ی خود دفاع می‌کند و می‌گوید اطلاعاتش درباره ایران را به شکل‌های مختلف به دست می‌آورد؛ گزارش‌های دولتی که […]

shaheed-bbc3

در خبرها

احمد شهید چگونه وضعیت حقوق بشر در ایران را بررسی می‌کند؟

۱۰ خرداد ۱۳۹۳، بی بی سی – احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران، دور تازه تحقیقاتش را آغاز کرده. او قرار است طی ده روز با قربانیان حقوق بشر، وکلا و سازمان های غیردولتی در کشورهای مختلف صحبت کند. اما نه در ایران. جایی که دولتش گزارشهای او را بی پایه خوانده و به او ویزا نمیدهد. فریبا صحرایی نگاهی کرده به اینکه آقای شهید چگونه گزارش .هایش را تهیه می کند

VOA_Logo1

در خبرها

احمد شهید از ایران خواست ریحانه جباری را اعدام نکند

۱۵ اسفند ۱۳۹۳، صدای آمریکا – احمد شهید گزارشگر ویژۀ سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر ایران روز دوشنبه از ایران خواست که اجرای حکم ریحانه جباری که
به اتهام قتل عمد محکوم به اعدام شده است را متوقف کند.

بنابر گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس آقای شهید بر این باور است که خانم جباری، ۲۶ ساله، باید دوباره محاکمه شود زیرا که طبق گواهی «منابع معتبر»، مقتول قصد تعرض جنسی به او را داشته و احتمال این که او از خود دفاع کرده است وجود دارد.

shaheed-bbc3

در خبرها

احمد شهید: دستگاه‌های رسمی ایران تقریبا همه گزارش‌های من را قبول دارند، ولی آن اقدامات را نقض حقوق بشر نمی‌دانند.

سایت فارسی بی‌بی‌سی: سایت ویکی لیکس نسبت به ادعای انتشار سندی در این سایت افشاگر راجع به پرداخت پول توسط عربستان سعودی به احمد شهید، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در مورد ایران، واکنش نشان داد. ویکی لیکس، در حساب توئیتر خود، از متهم کنندگان آقای شهید خواست لینک سند ادعایی خود در این […]

alarabiya3

در خبرها

دیدار فعالان حقوق بشر ایرانی مقیم در سوئد با گزارشگر ویژه سازمان ملل

۱۰ خرداد ۱۳۹۳، العربیه – جمعی از فعالان حقوق بشر ایرانی مقیم سوئد در روزهای 28 ، 29 و 30 ماه جاری میلادی در هتل کورتیراد استکلهم، با دکتر احمد شهید گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران دیدار و گفتگو کردند.

فعالان حقوق زنان، حقوق کارگران، حقوق کودکان، فعالان ضد تبعیض و ضد شکنجه، فعالان ضد اعدام نیز همانند فعالان ملیت های غیر فارس موارد نقض حقوق بشر را با ارائه مدارک به اطلاع گزارشگر ویژه رساندند.

iranwire

در خبرها

گفت و گو با احمد شهید درباره وضعیت اقلیت‌های جنسی در ایران

۳۰ خرداد ۱۳۹۳، ایران‌وایر – احمد شهید چهار سال است که به‌عنوان گزارشگر ویژه سازمان ملل، وضعیت حقوق بشر در ایران را بررسی می‌کند. در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو چهار ماه پیش، با ۲۱ رای موافق، ۱۶ رای ممتنع و ۹ رای مخالف، قطعنامه‌ای تصویب شد که بر پایه آن، ماموریت احمد شهید، به مدت یک سال دیگر، تا ماه مارس سال آینده میلادی تمدید شده است. تازه ترین گزارش او درباره وضعیت حقوق بشر مارچ 2014 منتشر شده است. در این گزارش هیچ اشاره‌ای به حقوق اقلیت‌های جنسی نشد.

alarabiya3

در خبرها

احمد شهید در گفتگویی ویژه: با آمدن روحانی وضعیت حقوق بشر در ایران بهبود نیافته است

۹ خرداد ۱۳۹۳، العربیه – احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر ایران، 50 ساله، سیاستمدار، دیپلمات و از فعالان حقوق بشر و دمکراسی است. او شهروند کشور مالدیو است که در دو مقطع بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ وزارت امور خارجه کشورش را بر عهده گرفته بود . احمد شهید دارای مدرک دکترای روابط بین الملل از “دانشگاه کوئینزلند” استرالیا است. او در حال حاضر استاد مدعو در “دانشگاه اسکس” انگلستان است.

Fars-news_Agency

در خبرها

اروپایی‌ها بی‌حیایی را به حد اعلا رسانده‌اند/ مردم ایران اجازه تأسیس لانه جاسوسی جدید را نمی‌دهند

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی خطیب نماز جمعه امروز تهران در خطبه دوم با تسلیت سالروز رحلت آیت‌الله فاضل لنکرانی و گرامیداشت12 فروردین روز تثبیت جمهوری اسلامی افزود: از دست‌اندرکاران راهیان نور تشکر می‌کنم چرا که برنامه بسیار خوبی است.